Főoldal

cropped-P1170197.jpg
Mézeskalács Körzeti Napközi Otthonos Óvoda és Bölcsőde

9151 Abda Szent Imre utca 2.
Telefon: 06-96/350-349
E-mail: ovoda@abda.hu

Szeretettel köszöntöm Önöket
az abdai Mézeskalács Körzeti Napközi Otthonos Óvoda és Bölcsőde Honlapján!

Óvodánk Abda községben, egy nyugodt, csendes utcában található. Gyönyörűen felújított, korszerű épületben várjuk gyermekeinket. Arra törekszünk, hogy számukra nyugodt, kiegyensúlyozott, családias, szeretetteljes, biztonságos légkört teremtsünk, ahol jól érzik magukat. Óvodánkban 5 óvodás és 2 bölcsődés csoport működik. Csoportszobáink szépek, esztétikusak, jól felszereltek. Gyermekeink egészségét szolgálja tornaszobánk és só szobánk. Udvarunk jó adottságokkal rendelkezik, ahol biztonságos körülmények között, megfelelő mennyiségű hely van gyermekeink számára a mozgáshoz, a szabad levegőn való tartózkodáshoz.

Az óvodánkban a nevelés tevékenységbe ágyazva, játékon keresztül, sok tapasztalatszerzéssel és élményszerzéssel valósul meg. Az ösztönös, természetes kíváncsiságból adódó ismeretszerzés fontos szerepet játszik a tanulásban.  A gyermekeink az ismereteket játékos formában tevékenykedés közben, észrevétlenül sajátítják el. Tapasztalatot szereznek a séták, kirándulások, kísérletek és különböző tevékenységek alkalmával. Gyermekeink képességeinek fejlesztését kiemelt feladatunknak tekintjük.

Célunk, hogy a szülők nyugodtan induljanak munkába, annak tudatában, hogy gyermekük jó helyen és biztonságban van.

BázisóvodaSzabóné Nagy Erika